Lahden ammattikorkeakoulusta syksyllä 2018 valmistuneet

Kuva
Valmistujaisjuhla
Lahden ammattikorkeakoulusta valmistuu tutkintopäivänä 19.12.2018 142 opiskelijaa, joista 122 on AMK-tutkinnon ja 20 YAMK-tutkinnon suorittaneita. Lämpimät onnittelut kaikille valmistuneille!

Tutkintopäivänä 19.12.2018 valmistuvat:

Liiketalouden ja matkailun ala

Master´s Degree Programme in International Business Management valmistuu tutkintonimikkeellä Tradenomi (ylempi AMK)

  • Posti, Pasi, Tuusula

Liiketalouden koulutus, Liiketoiminta ja uudistava johtaminen koulutuksesta valmistuu tutkintonimikkeellä Tradenomi (ylempi AMK)

  • Mäkinen, Sari, Porvoo
  • Vepsäläinen, Laura, Lahti

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen koulutuksesta valmistuu tutkintonimikkeellä Tradenomi (ylempi AMK)

  • Kaipainen, Antti, Lahti

Degree Programme in International Business koulutuksesta valmistuu tutkintonimikkeellä Tradenomi (BBA)

  • Ms. Efimova Ekaterina, Lahti
  • Kuusrainen Johanna, Lahti
  • Ms. Nguyen Xuan Nhu Y, Vietnam
  • Ms. Shalygina Anastasia, Russia
  • Ms. Vladimirskaia Tamara, Russia

Liiketalouden koulutuksesta valmistuu tutkintonimikkeellä Tradenomi (AMK)

  • Ahola Vilma, Lahti
  • Ahtola Hanna, Helsinki
  • Aitalaakso Pia, Orimattila
  • Ellonen Elina, Helsinki        
  • Hahl Janne, Lahti
  • Hast Jutta, Lahti
  • Helvilä Salla, Padasjoki
  • Hohtari Sara, Järvenpää
  • Joonala Sinna, Lahti
  • Julin Anni, Lahti
  • Kimpari Iida, Lahti
  • Klemettilä Hanna, Lahti       
  • Kukkonen Paul, Vantaa
  • Laakso Anna, Lahti
  • Palomäki Jukka, Lahti
  • Piivek Jenna, Lahti              
  • Rouvinen Milla, Lahti
  • Saarinen Sara, Lahti
  • Siltanen Juha-Pekka, Lahti
  • Tuomi Krista, Lahti
  • Töyräs Riina, Helsinki

Tietojenkäsittelyn koulutuksesta valmistuu tutkintonimikkeellä Tradenomi (AMK)

  • Backman Julius, Lahti
  • Paavilainen Minna, Lahti
  • Vilander Janne, Lahti

Matkailuliiketoiminnan koulutuksesta valmistuu tutkintonimikkeellä Restonomi (AMK)

  • Eklund Monica, Orimattila

 

Muotoiluinstituutti

Kulttuurialan koulutus, Muotoilu ja media-alan uudistava osaaminen koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä muotoilija (ylempi AMK)

  • Haliseva, Johanna, Helsinki
  • Ikonen, Elli, Lahti

Muotoilun ja media-alan koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä medianomi (ylempi AMK)

  • Tommila, Ella, Helsinki

Muotoilun koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä muotoilija (AMK)

  • Hakala Samuli, Lahti
  • Gromov Elli, Vaasa
  • Laitinen Henna, Vantaa
  • Niskavaara Mika, Helsinki
  • Rahikainen Severi, Helsinki
  • Susi Perttu, Helsinki

Media-alan koulutuksesta valmistuu tutkintonimikkeellä medianomi (AMK)

  • Denicolai Matias, Helsinki
  • Järvelä Julia, Helsinki
  • Kajander Eve, Paimio

Viestinnän koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä medianomi (AMK)

  • Aronniemi Kirsi, Helsinki
  • Borgström Beatrice, Helsinki
  • Linnove Hanna, Helsinki

 

Sosiaali- ja terveysala

Sosiaalialan koulutus, lasten ja nuorten hyvinvoinnin edistäminen, valmistuu tutkintonimikkeellä sosionomi (ylempi AMK)

  • Remes, Janica, Helsinki
  • Vinkki, Susanna, Järvenpää

Fysioterapeuttikoulutuksesta valmistuu tutkintonimikkeellä fysioterapeutti (AMK)

  • Eskelinen Heta, Kerava
  • Haasto Mirka, Lahti
  • Herskoi Julia, Lahti
  • Holmqvist Petra, Urjala
  • Ilvonen Asta, Tuusula
  • Immonen Heidi, Helsinki
  • Kolehmainen Sanna, Järvenpää
  • Saarenpää Julia, Lahti

Sosionomikoulutuksesta valmistuu tutkintonimikkeellä sosionomi (AMK)

  • Laajarinne Eija-Maarit, Lahti              
  • Nieminen Marjo Anniina, Orimattila   
  • Ollila Kari, Helsinki              
  • Poikolainen Heli, Lahti        
  • Repo Henna, Vantaa           
  • Silventoinen Hanna, Lahti  
  • Sipponen Katri, Lahti           
  • Tonteri Pauliina, Paimela   
  • Valtonen Anniina, Nokia     
  • Vastamäki Hanna, Joutsa

Degree Programme in Nursing valmistuu tutkintonimikkeellä

Bachelor of Health Care / Sairaanhoitaja (AMK)

  • Ms. Dang Thi Ha Phuong, Vietnam
  • Ms. Jeptanui Brigid, Kenia
  • Ms. Njambi Susanmoreen, Kenia
  • Ms. Njuguna Peninah, Kenia
  • Ms. Sawe Hilda, Kenia
  • Ms. Zemene Georgette, Lahti

Sairaanhoitajakoulutuksesta valmistuu tutkintonimikkeellä sairaanhoitaja (AMK)

  • Ahvonen Elina, Lahti
  • Arrenius Nea, Lahti
  • Hahl Johanna, Mikkeli
  • Haikka Niina, Lahti
  • Kaartti Caroline, Helsinki
  • Kitkiöjoki Emilia, Lahti
  • Kiviharju Niina, Lahti
  • Koukka Anni, Kärkölä
  • Kukkonen Heta, Lahti
  • Liuksiala Roosa-Maria, Lahti
  • Meriläinen Taija, Lahti
  • Pasanen Ida, Lahti
  • Pellikka Riitta, Lahti
  • Penttinen Johanna, Orimattila
  • Pihkola Essi, Lahti
  • Rajala Miia, Hollola
  • Rantalainen Suvi, Hämeenlinna
  • Rautiainen Päivi, Lahti
  • Ropponen Roosa, Lahti
  • Ruohonen Miko, Lahti
  • Sahlberg Jasmin, Lahti
  • Saunamäki Nina, Lahti
  • Viljakainen Niko, Lahti         

 

Tekniikan ala

Master´s Degree Programme in Urban Sustainability koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä insinööri (ylempi AMK)

  • Mr. Sukkari, Waseem, Lahti

Master´s Degree programme in Environmental Technology koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä insinööri (ylempi AMK)

  • Lumiluoto, Minna, Tampere

Tekniikan koulutus, Kestävä kaupunkiympäristö koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä insinööri (ylempi AMK)

  • Kaski, Nelli, Espoo
  • Lintukangas, Maijastiina, Perheniemi
  • Nyman, Pia, Helsinki
  • Virtanen, Jaana, Kerava
  • Ylitalo, Hanna, Orimattila

Kone- ja tuotantotekniikankoulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä insinööri (AMK)

  • Kari Teemu, Lahti

Konetekniikan koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä insinööri (AMK)

  • Hyypiä Lassi, Lahti
  • Johansson Henrik, Lahti
  • Koskinen Mikko, Lahti
  • Tiainen Ville-Mikko, Vantaa

Materiaalitekniikan koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä insinööri (AMK)

  • Forsander Erik, Lahti
  • Huotilainen Tommi, Lahti
  • Numento Aku, Riihimäki
  • Takamäki Topias, Lahti

Mediatekniikan koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä insinööri (AMK)

  • Järveläinen Riikka, Lahti

Tieto- ja viestintätekniikan koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä insinööri (AMK)

  • Keinonen Antti, Lahti
  • Lahtinen Sanna, Lahti
  • Lamppu Jani, Heinola
  • Piirainen Lauri, Imatra
  • Saarikivi Samu, Porvoo
  • Vienonen Topi, Mäntsälä

Tietotekniikan koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä insinööri (AMK)

  • Blom Tommi, Orimattila
  • Juvonen Teemu, Lahti
  • Maunula Simo, Loppi
  • Teräväinen Ville, Lahti

Ympäristöteknologian koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä insinööri (AMK)

Energia- ja ympäristötekniikan koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä insinööri (AMK)

  • Kuparinen Mika, Savonlinna

 

Aiemmin syyslukukauden 2018 aikana valmistuneet

Liiketalouden ja matkailun ala

Master´s Degree Programme in International Business Management valmistui tutkintonimikkeellä Master of Business Administration, Tradenomi (ylempi AMK)

  • Kinnunen, Marja, Vantaa

Master´s Degree Programme in International Business Development valmistui tutkintonimikkeellä Master of Business Administration, Tradenomi (ylempi AMK)

  • Mr. Aleksandrovic, Ivan, Helsinki
  • Mr. Arowojobe, Anuoluwapo Dele, Vantaa
  • Jäämaa, Jenni, Lahti

Liiketalouden koulutus, Liiketoiminta ja uudistava johtaminen koulutuksesta valmistui tutkintonimikkeellä Tradenomi (ylempi AMK)

  • Jaakkola, Pia, Hämeenlinna
  • Järvinen, Tarja, Heinola
  • Olkkonen, Satu, Jämsä

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä Tradenomi (ylempi AMK)

  • Heikkonen, Veera, Lahti
  • Heistola, Joni, Lahti
  • Missonen, Minna, Lahti
  • Penttilä, Sanna, Lahti
  • Santala, Anna, Lahti

Degree Programme in International Business koulutuksesta valmistui tutkintonimikkeellä tradenomi (AMK) / Bachelor of Business Administration

  • Mr. Agyare Augustine, Cape-Coast, Ghana
  • Ms. Aksenkina Evgeniya, Moscow, Russia
  • Ms. Barukh Mariia, St. Petersburg, Russia
  • Ms. Dang Khanh Ly, Lahti
  • Ms. Elizarova Anna, St. Petersburg, Russia
  • Mr. Kharel Baburam, Helsinki            
  • Mr. Nguyen Quynh, Lahti
  • Ms. Nguyen Thi Tram Anh, Hanoi, Vietnam
  • Ms. Nguyen Trang, Vũng Tàu, Vietnam
  • Ms. Sultana Samia, Dhaka, Bangladesh
  • Tuomi Ella, Kangasala
  • Ms. Wang Zewei, China
  • Virtala-Raskila Ida, Lahti
  • Mr. Vorona Kirill, Ržev, Russia

Degree Programme in Business Information Technology koulutuksesta valmistui tutkintonimikkeellä tradenomi (AMK) / Bachelor of Business Administration

  • Mr. Dao Quan, Helsinki
  • Mr. Luong Ngoc, Lahti
  • Mr. Nguyen Bao, Saigon, Vietnam

Liiketalouden koulutuksesta valmistui tutkintonimikkeellä tradenomi (AMK)

  • Filpponen Niina, Lahti
  • Gran Marja, Nastola
  • Haikonen Ella, Lahti
  • Harju Carita, Lahti
  • Helin Marjukka, Lahti
  • Jokela Päivi, Lahti
  • Jokinen Amanda, Lahti
  • Järvinen Antti, Lahti
  • Jääskeläinen Paavo, Kirkkonummi
  • Karttunen Antti, Lahti
  • Kautiainen Sanni, Lahti
  • Kittelä Tommi, Lahti
  • Koivumaa Julius, Lahti
  • Komonen Nuppu, Lahti
  • Koukkula Tiina-Lotta, Hollola
  • Kytönen Anniina, Jyväskylä
  • Laukkanen Noora,Lahti
  • Metso Simo, Kouvola
  • Metsälä Veera, Heinola
  • Mikkonen Sampsa, Kuopio
  • Nikulainen Aino, Lahti
  • Nurminen Henni, Helsinki
  • Oksanen Henna, Lahti
  • Partanen Emmi, Lahti
  • Pisto Mikko, Lahti
  • Pohjolainen Minna, Iitti
  • Randelin Julia, Turku
  • Romppanen Reetta, Lahti
  • Rulja Sanni, Hämeenlinna
  • Saari Olli, Lahti
  • Shawar Joonas, Lahti
  • Seppälä Anniina, Heinola
  • Suokas Ville, Lahti
  • Suomi Janina, Lahti
  • Tikka Aleksi, Lahti
  • Toivola Jenna, Hollola
  • Tuomisto Heikki, Lahti
  • Virtanen Melissa, Vääksy

Kansainvälisen kaupan koulutuksesta valmistui tutkintonimikkeellä tradenomi (AMK)

  • Mäkinen Juho, Tampere
  • Eloranta Aleksi, Järvenpää
  • Panigrahi Nona, Hyvinkää

Liiketoiminnan logistiikan koulutuksesta valmistui tutkintonimikkeellä tradenomi (AMK)

  • Jokinen Salla-Maria, Nastola
  • Kainulainen Jenna, Lahti
  • Kirjarinta Katarina, Mäntsälä

Tietojenkäsittelyn koulutuksesta valmistui tutkintonimikkeellä tradenomi (AMK)

  • Arjala Atte, Lahti
  • Haapasaari Jari, Lahti
  • Immonen Jemina, Lahti
  • Kajava Edgar, Hollola
  • Lahtinen Joona, Lahti          
  • Löfberg Janne, Helsinki
  • Miinalainen Teemu, Lahti
  • Perjo Juuso, Lahti
  • Pitkänen Esa, Tuusula
  • Salminen Albert, Helsinki
  • Santaranta Sasu, Urjala
  • Udd Henrik, Kouvola
  • Vahteri Sara, Lahti

Matkailuliiketoiminnan koulutuksesta valmistui tutkintonimikkeellä restonomi (AMK)

  • Liljeroos Soile, Asikkala
  • Naumanen Hanna, Lahti

 

Muotoiluinstituutti

Muotoilun ja media-alan uudistava osaaminen koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä muotoilija (ylempi AMK)

  • Aalto, Anu, Salo
  • Eloluoto, Henriikka, Raisio
  • Helmimäki, Mervi, Kuopio
  • Huttunen, Anu, Tiuruniemi
  • Jokinen, Satu, Helsinki
  • Kuusisto, Susanna, Helsinki
  • Rajaharju, Päivi, Kauniainen

Muotoilun ja media-alan koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä medianomi (ylempi AMK)

  • Ahtiluoto, Antti, Helsinki

Muotoilun koulutuksesta valmistui tutkintonimikkeellä muotoilija (AMK)

  • Ensola Liisi
  • Esken Sonja
  • Hakuli Anni
  • Hytönen Kevin
  • Mukkulainen Ivo
  • Mäkelä Anniina
  • Ollila Susanna, Helsinki
  • Ottela Inka
  • Salmi Siina
  • Seppänen Miska
  • Tuhkanen Saara, Helsinki
  • Töyrylä Julia

Media-alan koulutuksesta valmistui tutkintonimikkeellä medianomi (AMK)

  • Larjomaa Mirka
  • Nurmioja Teresa
  • Ranta-Aho Tapio
  • Saanio Teea

Viestinnän koulutuksesta valmistui tutkintonimikkeellä medianomi (AMK)

  • Azevedo Hanna, Helsinki
  • Heikkanen Mikael
  • Kemppainen Teijo, Nummela
  • Salmi Olli
  • Vidgren Ninni

Musiikki- ja draamainstituutti

Musiikin koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä musiikkipedagogi (AMK)

  • Elsö Maria, Järvenpää

Musiikin koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä muusikko (AMK)

  • Paasivirta Outi, Helsinki
  • Qvintus-Laiho Dareia, Espoo

 

Matkailun ala

Matkailun koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä restonomi (AMK)

  • Leino-Laine Sari, Hyvinkää

 

Sosiaali- ja terveysala

Sosiaaliala- ja terveysalan koulutus, Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutuksesta valmistui tutkintonimikkeellä sairaanhoitaja (ylempi AMK)

  • Dufva, Karoliina, Lahti
  • Hildén, Sirkku, Lahti
  • Idström-Jäppilä, Tara, Pukkila
  • Kemppainen, Hilda, Lahti
  • Mannila, Elisa, Sysmä
  • Nieminen, Riikka, Villähde
  • Ojala, Katja, Kuusankoski
  • Piirainen, Paula, Lahti
  • Salminen, Jenni, Pori
  • Tuominen, Minna, Asikkala
  • Vieruaho, Tii, Siuntio

Sosiaaliala- ja terveysalan koulutus, Sosiaali- ja terveysalan  kehittämisen ja johtamisen koulutuksesta valmistui tutkintonimikkeellä sosionomi (ylempi AMK)

  • Hyytiä, Kaisu, Kirkkonummi
  • Kokko, Katja, Heinola
  • Kokkola, Hanna, Orimattila
  • Oksa, Riitta, Mäntsälä
  • Penna, Virpi, Lahti

Sosiaalialan koulutus, Lasten ja nuorten hyvinvoinnin turvaaminen koulutuksesta valmistui tutkintonimikkeellä sosionomi (ylempi AMK)

  • Rautiainen, Terhi, Lahti
  • Salo, Tiina, Mäntsälä

Sosiaalialan koulutus, Lasten ja nuorten hyvinvoinnin edistäminen koulutuksesta valmistui tutkintonimikkeellä sosionomi (ylempi AMK)

  • Jokela, Sofia, Lahti
  • Takala, Virpi, Tammela
  • Viinikka, Kirsti, Vantaa
  • Välitalo, Jenni, Kerava

Sosiaalialan koulutus, Sosiaali- ja terveyspalvelujen digitalisaatio ja liiketoimintaosaaminen koulutuksesta valmistui tutkintonimikkeellä sairaanhoitaja (ylempi AMK)

  • Backman, Laura, Helsinki
  • Kaivola, Maria, Lahti
  • Kivelä, Leni, Lahti
  • Räsänen, Auri, Kouvola
  • Tuomisto, Heikki, Porvoo
  • Välitalo, Jenni, Kerava
  • Väänänen, Minna, Lahti

Sosiaalialan koulutus, Sosiaali- ja terveyspalvelujen digitalisaatio ja liiketoimintaosaaminen koulutuksesta valmistui tutkintonimikkeellä sosionomi (ylempi AMK)

  • Aholainen, Marita, Kouvola
  • Norta, Mervi, Lahti
  • Rantalainen, Elina, Lahti
  • Toijanaho, Heini, Espoo

Sosiaalialan koulutus, Sosiaali- ja terveyspalvelujen digitalisaatio ja liiketoimintaosaaminen koulutuksesta valmistui tutkintonimikkeellä fysioterapeutti (ylempi AMK)

  • Taipale, Riikka, Lahti

Degree Programme in Nursing valmistui tutkintonimikkeellä Bachelor of Health Care / Sairaanhoitaja (AMK)

  • Mr. Irukwu Kingsley, Nigeria
  • Ms. Li Jinchen, China
  • Ms. Li Jing, China
  • Ms. Liu Xiang Yu, Harbin
  • Mr. Luitel Navin, Nepal
  • Mr. Nkembeng Aloysius, Kamerun
  • Mr. Nkwette Forba Bernabe, Kamerun
  • Mr. Obi Fred, Kamerun
  • Ms. Sikawa Leila, Helsinki
  • Ms. Wang Fangxue, China
  • Ms. Xie Caiyun, China

Fysioterapeuttikoulutuksesta valmistui tutkintonimikkeellä fysioterapeutti (AMK)

  • Brotherus Leena, Järvenpää
  • De Vocht Josefina, Lahti
  • Juhonen Pasi, Kärkölä
  • Lilleberg Outi, Lahti
  • Muukka Petra, Kouvola
  • Mäenluoma Henna Maria, Helsinki
  • Notkonen Sini, Lahti
  • Pitkänen Tiia, Hämeenlinna
  • Rajapuro Nina, Hämeenlinna
  • Roponen Pauliina, Helsinki
  • Sinor Jaana, Lahti
  • Söderlund Emma-Lotta, Helsinki
  • Urtamo Lotta, Hyvinkää
  • Valkkio Anna-Maija, Lahti
  • Vanne Anna, Hausjärvi

Sairaanhoitajakoulutuksesta valmistui tutkintonimikkeellä sairaanhoitaja (AMK)

  • Ahvenainen Henrietta, Hollola
  • Alenius Sari, Lahti
  • Eerola Aino, Lahti
  • Güneri Victoria, Lahti
  • Huotari Noona, Lahti
  • Hömppi Maarit, Lahti
  • Ilonen Ari-Petteri, Lahti
  • Järvenpää Karoliina, Lahti
  • Kettunen Heidi, Rajamäki
  • Kettunen Tiia, Heinola
  • Kilpiö Emma, Orimattila
  • Koistinen Katariina, Hollola
  • Kurkela Essi, Hollola
  • Laaksonen Mervi, Lahti
  • Liikonen Edgar, Lahti
  • Luukkonen Karin, Lahti
  • Matikainen Amanda, Lahti
  • Mikkonen Essi, Lahti
  • Niiranen Miia, Lahti
  • Nikuri Petra, Kouvola
  • Peltola Elina, Lahti
  • Pirttinen Taina, Lahti
  • Pölönen Mira, Lahti
  • Rantanen Irina, Lahti
  • Riipinen Sirpa, Heinola
  • Saari Elisa, Järvenpää
  • Saarinen Miia, Lahti
  • Salo Amanda, Lahti
  • Salo Mirka, Lahti
  • Seppälä-Kattides Virve, Lahti
  • Sievänen Mia, Lahti
  • Svanbäck Tommi, Lahti
  • Tapio Anni, Tampere
  • Vanhanen Satu, Lahti
  • Vuorela Laura, Hämeenlinna
  • Välimaa Heli, Lahti

Sosionomikoulutuksesta valmistui tutkintonimikkeellä sosionomi (AMK)

  • Aaltonen Suvi, Lahti
  • Ampuja Santtu, Lahti
  • Aziz Riika, Lahti
  • Brandt Reetta, Lahti
  • Grönlund Veera, Lahti
  • Heikkilä Siri, Turku
  • Heikkinen Hanna, Mäntsälä
  • Hellman Ella, Jyväskylä
  • Huhtanen Eetu, Lahti
  • Hvitsjö Patrik, Lahti
  • Ikonen Veera, Lahti
  • Jokinen Jasmin, Helsinki
  • Kiuru Mira, Tuusula
  • Koistinen-Karhu Tuija, Pälkäne
  • Komppa Emma, Lahti
  • Konttila Loviisa, Lahti
  • Korhonen Maria, Hollola
  • Kousa Anne-Mari, Lahti
  • Kuivalainen Camilla, Vantaa
  • Laisi Kosti, Lahti
  • Liukkonen Miia, Heinola
  • Matikainen Maija, Helsinki
  • Muttilainen Saara, Lahti
  • Niemi Tauno, Heinola
  • Ojaksela Tiina, Lahti
  • Parviainen Anna, Kuopio
  • Pauloff-Hannikainen Mari, Lahti
  • Peltonen Tiina, Kouvola
  • Perämäki Taru, Helsinki
  • Pesola Hanna, Hollola
  • Piirainen Minna, Lahti
  • Ranne Oona, Lahti
  • Ranta Vilma, Halikko
  • Rytinki Sini, Helsinki
  • Saari Maria, Lahti
  • Storlöpare Jenna, Lahti
  • Suhonen Sari, Orimattila
  • Tanskanen Elina, Asikkala
  • Tavasti Annika, Salo
  • Toppinen Johanna, Lahti
  • Tuuri Jaana, Lappeenranta
  • Tynkkynen Kaisa, Lahti
  • Ulmala Anne, Sysmä
  • Venäläinen Tiina, Lahti
  • Vesalainen Hanna, Lahti
  • West Katja, Hattula
  • Vihavainen Julia, Lahti
  • Viinikka Riikka, Hollola

                       

Tekniikan ala

Master´s Degree Programme in Environmental Technology koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä insinööri (ylempi AMK) – Master of Engineering

  • Estlander, Ville, Helsinki

Tekniikan koulutus, Digitaaliset teknologiat koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä insinööri (ylempi AMK)

  • Rantasalo, Nanna, Iitti
  • Salminen, Anne, Lahti
  • Tuhkio, Seppo, Lahti
  • Välitalo, Jenni, Kerava

Tekniikan koulutus, Kestävä kaupunkiympäristö koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä insinööri (ylempi AMK)

  • Elf, Anna, Espoo
  • Flöjt, Mika, Kuusankoski
  • Gangsö, Tanja, Asikkala
  • Joutsen, Elina, Riihimäki
  • Koskela, Miika, Lahti
  • Kesämaa, Essi, Villähde
  • Valkonen, Mikko, Helsinki

Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä insinööri (AMK)

  • Anttonen Mika
  • Berg Rani
  • Järvinen Jere
  • Ma Xiao
  • Palmroth Eero
  • Pashkov Andrey
  • Rantanen Joni
  • Rieppola Marko
  • Sainio Sami
  • Salmela Henri
  • Seppälä Kaarlo
  • Tuovinen Mikko

Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä insinööri (AMK)

  • Ovaska Jarmo
  • Ruotsalainen Ossi
  • Tiihonen Jussi
  • Veini Tommi

Materiaalitekniikan koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä insinööri (AMK)

  • Blumén Patrik
  • Juven Miikka
  • Karhu Ville
  • Pohtala Janna
  • Sipola Antti
  • Tourunen Mikko

Mediatekniikan koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä insinööri (AMK)

  • Lilja Anni
  • Taponen Henri
  • Tuovinen Suvi

Muovitekniikan koulutusohjelamsta valmistui tutkintonimikkeellä insinööri (AMK)

  • Laine Juho-Jari
  • Löytty Toni
  • Miettinen Risto

Energia- ja ympäristötekniikan koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä insinööri (AMK)

  • Kuisma Pepe
  • Pynninen Tea

Ympäristöteknologian koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä insinööri (AMK)

  • Anttonen Viivi
  • Eskola Reetta
  • Kojo Ville
  • Kokkonen Heidi
  • Mahmood Roshana

Tekstiili- ja vaatetustekniikan koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä insinööri (AMK)

  • Kaitila Hanna