Lahden ammattikorkeakoulusta keväällä 2019 valmistuneet

Kuva
Flowers
Lahden ammattikorkeakoulusta valmistui yhteensä 352 opiskelijaa kevään 2019 aikana, joista 223 tutkintopäivänä. Kevätlukukauden aikana valmistuneista 297 oli AMK-tutkintoja ja 55 YAMK-tutkintoja. Lämpimät onnittelut kaikille valmistuneille!

Tutkintopäivänä 29.5.2019 valmistuvat:

Liiketalouden ja matkailun ala

Master´s Degree Programme in International Business Development koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä Master of Business Administration, Tradenomi (ylempi AMK)

Hutzfeld, Tiina, Mäntsälä

Kousa, Janne, Lahti

Mochalova, Daria, Lappeenranta

Oneto, Sylvia, Orimattila

Orpana, Olli-Matti, Lahti

Liiketalouden koulutus, Liiketoiminta ja uudistava johtaminen, koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä Tradenomi (ylempi AMK)

Heiskanen, Sanna, Villähde

Irri, Tiia, Lahti

Joronen, Sari, Lappeenranta

Kaukonen, Noora, Tampere

Kemppainen, Minna, Lahti

Koivisto, Jatta, Espoo

Koivuniemi, Tiina, Lahti

Perttula, Outi, Lahti

Vartiainen, Minna, Heinola

Viia, Hanna, Helsinki

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä Tradenomi (ylempi AMK)

Leino, Anja, Pukkila

Pyyhtiä, Jaana, Hollola

Degree Programme in International Business koulutuksesta valmistuu tutkintonimikkeellä Tradenomi (BBA)

Ms. Gribkova Anastasiia, St. Petersburg, Russia

Ms. Ignatovich Marina, Lahti

Ms. Nguyen Phuong, Helsinki

Mr. Popa Teodor-Catalin, Vantaa

Mr. Rathnayaka Chanuka, Lahti

Ms. Rusanen Lydia, Lahti

Ms. Tolonen Torralbo Maria, Madrid, Spain

Degree Programme in Business Information Technology koulutuksesta valmistuu tutkintonimikkeellä Tradenomi (BBA)

Mr. Bui Khoa, Vietnam

Ms. Vo Anh, Lahti

Liiketalouden koulutuksesta valmistuu tutkintonimikkeellä Tradenomi (AMK)

Dahlström Sonja, Lahti

Haavisto Daniel, Tampere

Juppala Elias, Hämeenlinna

Järvinen Tuija, Lahti

Lehtonen Roosa, Lahti

Mäkinen Sanna-Maria, Lahti

Nurminen Severi, Helsinki

Pitkänen Jenna, Lahti

Rodriguez Oscar, Tampere

Villanen Jenna, Lahti

Virtanen Marika, Lahti

Kansainvälisen kaupan koulutuksesta valmistuu tutkintonimikkeellä tradenomi (AMK)

Blomberg Tuomas, Helsinki

Lindholm Tiina, Orimattila

Hiltunen Risto, Hämeenlinna

Liiketoiminnan logistiikan koulutuksesta valmistuu tutkintonimikkeellä tradenomi (AMK)

Simpson Julia, Lahti

Matkailuliiketoiminnan koulutuksesta valmistuu tutkintonimikkeellä restonomi (AMK)

Laine Milla, Lahti

Santiesteban Aino-Maria, Lahti

Palveluliiketoiminnan koulutuksesta valmistuu tutkintonimikkeellä tradenomi (AMK)

Kivinen Kirsi, Hollola

Miettinen Sina, Lahti

Sopanen Teemu, Helsinki

Tietojenkäsittelyn koulutuksesta valmistuu tutkintonimikkeellä Tradenomi (AMK)

Nordsröm Viljam, Porvoo

 

Muotoiluinstituutti

Muotoilun ja media-alan uudistava osaaminen koulutusohjelmasta (YAMK) valmistuu tutkintonimikkeellä muotoilija (ylempi AMK)

Sarajuuri, Noora, Helsinki

Muotoilun koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä muotoilija (AMK)

Aaltonen Anemone, Lahti

Alanen Jussi-Pekka, Lahti

Ala-Olla Lara, Helsinki

Carstensen Carita, Kerava

Eloranta Enna, Lahti

Hakosaari Saana, Lahti

Hintsala Tero, Lahti

Hirvonen Anne, Lahti

Johansson Oona, Helsinki

Kalliola Janne, Lahti

Kanto Topias, Nokia

Karhula Roosa, Lahti

Koistinen Mervi, Lahti

Kolinen Eevi, Helsinki

Komppa Pamela, Espoo

Lahikainen Anna, Helsinki

Laine Iiro, Lahti

Latvala Tuuli, Espoo

Laukas Pilvi, Lahti

Lehtiö Mari, Helsinki         

Liman Jessica, Sipoo

Lundell Kerttu, Helsinki

Luukkonen Jani, Lahti

Lähde Ilona, Vaasa

Mehtänen Heidi, Lahti

Nordgren Iida, Lahti

Oinonen Mira, Lahti

Peltola Marika, Lahti

Rauta Meira, Helsinki

Rautio Anna, Lahti

Rita Martta, Lahti

Rognon-Sääski Susanna, Lahti

Saarela Henna, Helsinki

San Juan Nicole, Helsinki

Sivusalo Emma, Lahti

Sjöroos Cristian, Kirkkonummi

Strander Samuli, Lahti

Tolvanen Rosa-Mari, Liperi

Turunen Aurora, Espoo

Tyrväinen Anneli, Lahti

Wafin Ildar, Järvenpää

Vilkman Mirka, Lahti

Media-alan koulutuksesta valmistuu tutkintonimikkeellä medianomi (AMK)

Erkkilä Johannes, Espoo

Glithero Samuel, Helsinki

Hakkarainen Ella, Turku

Hepomäki Roosa, Imatra

Honkanen Sara, Helsinki

Hypén Heidi, Lahti

Isotalo Aku, Helsinki

Kilpinen Jere, Pori

Kivikataja Lauri, Helsinki

Kuusisto Valtteri, Huittinen

Laksola Venla, Helsinki

Leppäaho Sami, Lahti

Mononen Liisi, Lahti

Mäkelä Rasmus, Helsinki

Rimpelä Vilma, Tampere

Salovaara Kitty, Helsinki

Setälä Pauli, Helsinki

Siiki Vilma, Helsinki

Silakka Ila, Kannus

Sirén Camilla, Espoo

Suosalo Irene, Helsinki

Tilsala Toni, Lahti

Vilkman Janita, Lahti

Viestinnän koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä medianomi (AMK)

Kiiskilä Jussi, Tampere

Tiainen Lauri, Helsinki

 

Sosiaali- ja terveysala

Master´s Degree in Social and Health Care Development and Management koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä sairaanhoitaja (ylempi AMK)

Ms. Kharel, Kamala, Helsinki

Sosiaaliala- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä sosionomi (ylempi AMK)

Aalto, Katja, Lahti

Sosiaaliala- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä fysioterapeutti (ylempi AMK)

Nevalainen, Päivi, Orimattila

Sosiaalialan koulutus, Sosiaali- ja terveyspalvelujen digitalisaatio ja liiketoimintaosaamisen koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä sairaanhoitaja (ylempi AMK)

Nurminen, Päivi, Lahti

Partanen, Aleksi, Järvenpää

Pietilä, Jenni, Lahti

Rosenberg, Pia, Lahti

Sosiaalialan koulutuksen, Lasten ja nuorten hyvinvoinnin turvaaminen koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä sosionomi (ylempi AMK)

Ekroos, Ingeborg, Klaukkala

Fysioterapeuttikoulutuksesta valmistuu tutkintonimikkeellä fysioterapeutti (AMK)

Alasilta Saara, Loppi

Jokinen Erno, Lahti

Kinnunen Niina, Lahti

Kolari Joni, Lahti

Lampola Kaisla, Mäntsälä

Neuvonen Taija, Lahti

Puustinen Veera, Kotka

Rautiainen Henna, Hollola

Ruuskanen Reetta, Helsinki

Tenhunen Tiina, Hollola

Sosionomikoulutuksesta valmistuu tutkintonimikkeellä sosionomi (AMK)

Hokkanen Petra, Lahti

Karjalainen Kaisa Marja, Lahti

Kiviniemi Teija Kristiina, Hämeenlinna

Lindroos Erika, Kuusankoski

Pelto Emma, Lahti

Poikolainen Ella, Lahti

Rajamäki Jenni, Padasjoki

Ryöpäs Rosa, Lahti

Taulaniemi Liisa Marjukka, Lahti

Teittinen Hertta, Lahti

Degree Programme in Nursing valmistuu tutkintonimikkeellä Bachelor of Health Care / Sairaanhoitaja (AMK)

Mr. Adelere Rasheed, Lahti

Heikkurinen Sanni, Riihimäki

Ms. Kuparinen Rattiya, Lahti

Ms. Nguyen Khuyen, Vietnam

Ms. Nguyen Ngan, Vietnam

Ms. Tao Uyen, Vietnam

Ms. Zhou Lihong, Kiina

Sairaanhoitajakoulutuksesta valmistuu tutkintonimikkeellä sairaanhoitaja (AMK)

Haapaniemi Henri, Iitti

Harjamaa Lasse, Hollola

Huusko Noora, Orimattila

Hänninen Kari-Pekka, Jyväskylä

Kotta Taru, Lahti

Kovasiipi Sini, Lahti

Laitinen Lia, Lahti

Leppänen Sointu, Lahti

Leskinen Ville, Lahti          

Pakka Katariina, Lahti

Saarela Katja, Lahti

Salmi Elina, Lahti

Semenova Ksenia, Kouvola

 

Tekniikan ala

Master´s Degree Programme in Information Technology koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä insinööri (ylempi AMK)

Eriksson, Ulla, Kerava

Tekniikan koulutus, Digitaaliset teknologiat koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä insinööri (ylempi AMK)

Yli-Kaitala, Auli, Lahti

Tekniikan alan koulutus, Uudistava johtaminen koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä insinööri (ylempi AMK)

Tunturi, Timo, Helsinki

Tekniikan koulutus, Kestävä kaupunkiympäristö koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä insinööri (ylempi AMK)

Hähkiöniemi, Mauri, Jyväskylä

Iho, Heini-Sofia, Vantaa

Meiseri, Anni, Lahti

Kone- ja tuotantotekniikankoulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä insinööri (AMK)

Kuusisto Lauri, Lahti

Konetekniikan koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä insinööri (AMK)

Janhunen Miika, Lahti

Juhola Jasper, Tuusula

Laitinen Julia, Lahti

Lähdemäki Juho, Lahti

Mäkiranta Jesse, Lahti

Polvi Ville-Pekka, Lahti

Seppänen Kai, Lahti

Sollo Joonas, Lahti

Suvisto Marko, Lahti

Tolonen Juha, Hollola

Vierikko Aleksi, Lahti

Virkanen Valentin, Hyvinkää

Materiaalitekniikan koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä insinööri (AMK)

Airola Valtteri, Kärkölä

Kivinen Nora, Helsinki

Mutanen Markus, Lahti

Tieto- ja viestintätekniikan koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä insinööri (AMK)

Haltsonen Santtu, Vantaa

Happonen Henri, Lahti

Hirvonen Lassi, Lahti

Iisalo Mika, Lahti

Kallioniemi Juha, Hollola

Kuparinen Johan, Lahti

Luoma Juha, Lahti

Manninen Nino, Lahti

Pasanen Minna, Lahti

Pellava Sami, Lahti

Rouvinen Olli, Lahti

Salmi Julius, Lahti

Stenhammar Noa, Lahti

Uotila Timsa, Lahti

Tietotekniikan koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä insinööri (AMK)

Aakala Jerry, Lahti

Energia- ja ympäristötekniikan koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä insinööri (AMK)

Hyttinen Mia, Heinola

Knuters Tuomas, Lahti

Launonen Petteri, Lahti

Manninen Taru, Tampere

Paajanen Vilppu, Lahti

Ruolahti Rosa, Lahti

Räsänen Juho, Lahti

Salminen Timo, Lahti

Suokas Noora, Kouvola

 

Liiketalouden ja matkailun ala

Master´s Degree programme in International Business Development valmistui tutkintonimikkeellä Master of Business Administration, tradenomi (ylempi AMK)

Ms. Aihaiti, Maierhaba, Vantaa

Holmberg, Terhi, Iitti

Kaaranen, Marja, Hämeenlinna

Ms. Rava Khorshid, Lahti

Rossi, Elina, Lahti

Liiketalouden koulutus, Liiketoiminta ja uudistava johtaminen koulutuksesta valmistui tutkintonimikkeellä Tradenomi (ylempi AMK)

Heinonen, Annukka, Hollola

Kaipainen, Eleonora, Lahti

Karetjoki, Miia, Hollola

Kämppi, Maria, Mäntsälä

Marttinen, Tanja, Helsinki

Pham, Jasmin, Vantaa

Pohjola, Saija, Lahti

Pöllänen, Laura, Hämeenlinna

Tervo, Anna, Lahti

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen koulutuksesta valmistui tutkintonimikkeellä Tradenomi (ylempi AMK)

Helenius, Hanne, Lahti

Laine, Maija, Lahti

Parikka, Hannele, Heinola

Degree Programme in International Business koulutuksesta valmistui tutkintonimikkeellä tradenomi (AMK) / Bachelor of Business Administration

Ms.Badakhova Arina, Saint-Petersburg, Russia

Mr. Bu-Shakra Mikhail, Saint-Petersburg, Russia

Mr. Diep Hao, Vietnam

Ms. Do Linh, Lahti

Ms. Donchenko Anastasiia, Saint-Petersburg, Russia

Ms. Henriksson Jenniina, Vantaa

Mr. Klimentyev Ivan, Lahti

Ms. Kuleva Mariia, Petrozavodsk, Russia

Ms. Lee Daniela, Lahti

Mr. Lindfors Frans, Bad Homburg, Saksa                                                                                                    

Ms. Mavritckaia Ekaterina, Lahti

Mr. Nechipurenko Dmitrii, Saint-Petersburg, Russia

Ms. Nguyen Ha, Hanoi, Vietnam

Ms. Nguyen Khanh, Vietnam

Mr. Nguyen My, Hanoi, Vietnam

Ms. Sogomonian Diana, Saint-Petersburg, Russia

Ms. Tumas Avelina, Espoo

Ms. Vu Hoa, Vietnam

Ms. Wang Shuzhen, Lahti

Degree Programme in Business Information Technology koulutuksesta valmistui tutkintonimikkeellä tradenomi (AMK) / Bachelor of Business Administration

Ms. Kaseva Iuliia, Arkhangelsk, Russia

Mr. Zhao Jiangchuan, Lahti

Liiketalouden koulutuksesta valmistui tutkintonimikkeellä tradenomi (AMK)

Aalto Laura, Lahti

Enqvist Natalia, Lahti

Hakulinen Tiia, Lahti

Hietikko Jenni, Lahti

Hokkala Nina, Lahti

Härkönen Sami, Lahti

Ilmonen Jenni, Lahti

Julkunen Jenni, Lahti

Kaakkurivaara Noora, Lahti

Kallio Pauliina, Lahti

Kaskilahti Santeri, Tampere

Kehusmaa Noora, Tampere

Koljonen Antti, Lahti

Kolu Saara, Mäntsälä

Koskela Kari, Lahti

Kovanen Katri, Lahti

Kumpulainen Marjo, Hollola

Kuokkanen Emil, Lahti

Lahti Heli, Asikkala

Lamminen Annika, Lahti

Loihuranta Ulla, Lahti

Louhia Tommi, Lahti

Louna Henriikka, Helsinki

Lång Eemeli, Järvenpää

Minkkinen Heli, Lahti

Mäkelä Anton, Lahti

Niskala Hanna, Lahti

Nummela Kalle, Lahti

Palokangas Anna, Lahti

Pekki Pavel, Lahti

Pitkälä Inari, Lahti

Pukaralammi Maarit, Lahti

Rantanen Nina, Lahti

Riihijärvi Taavi, Lahti

Romppanen Henni, Lahti

Ruponen Patrik, Lahti

Salonen Timo-Jaakko, Tampere

Siuvatti Erja, Lohja

Sokka Mikko, Riihimäki

Tiilikainen Anni, Lahti

Tolonen Jaakko, Lahti

Vehviläinen Kirsi, Lahti

Vilen Aki, Lahti

Vilkman Toni, Orimattila

Väisänen Kaija, Hollola

Yrjölä Ella, Lahti

Kansainvälisen kaupan koulutuksesta valmistui tutkintonimikkeellä tradenomi (AMK)

Backman Julia, Porvoo

Granberg Aatu, Pirkkala

Halme Timo, Lahti

Heino Niina, Lahti

Honkanen Valtteri, Lahti

Lehtonen Maria, Lahti

Nykänen Jonna, Lahti

Pirttijärvi Anna, Lahti

Pykälä Kaius, Lahti

Vihervaara Mikko, Lahti

Liiketoiminnan logistiikan koulutuksesta valmistui tutkintonimikkeellä tradenomi (AMK)

Merdell Petri, Lahti

Mäkelä Ismo, Hollola

Seppänen Mervi, Iitti

Tietojenkäsittelyn koulutuksesta valmistui tutkintonimikkeellä tradenomi (AMK)

Järvinen Juha, Lahti

Kinnunen Eetu, Lahti

Koistinen Jasmiina, Heinola

Koskinen Erkka, Lahti

Lahtinen Tuuli, Lahti

Leppilampi Sami, Haukipudas

Luhtamäki Jaakko, Lahti

Palola Lotta, Orimattila

Pohjonen Ville, Lappeenranta

Matkailuliiketoiminnan koulutuksesta valmistui tutkintonimikkeellä restonomi (AMK)

Havumäki Erika, Lahti

Kohonen Tiia, Lahti

Mononen Suvi, Lahti

Nieminen Eetu, Kouvola

Torri Seija, Kouvola

Palveluliiketoiminnan koulutuksesta valmistui tutkintonimikkeellä tradenomi (AMK)

Auranen Kaisa, Asikkala

Kataja Julia, Lahti

Kautonen Salla, Hämeenlinna

Patrikainen Irina, Mäntsälä

Peltola Elina, Helsinki

Pranovi Riccardo, Lahti

Puisto Roni, Loppi

Rajala Jani, Lahti

Taarasti Juho, Lahti

Uusi-Uitto Jade, Lahti

 

Muotoiluinstituutti

Kulttuurialan koulutus, Muotoilu- ja media-alan uudistava osaaminen koulutuksesta valmistui tutkintonimikkeellä muotoilija (ylempi AMK)

Alander, Petri, Hyvinkää

Bühler, Toni, Vantaa

Kohtala, Rebekka, Tampere

Mäkinen, Maria, Helsinki

Tullinen, Kaisu, Lahti

Törmä, Mikko Parkano

Kulttuurialan koulutus, Muotoilu- ja media-alan uudistava osaaminen koulutuksesta valmistui tutkintonimikkeellä medianomi (ylempi AMK)

Nyqvist, Pauli, Espoo

Tuulosniemi, Susan, Espoo

Muotoilun koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä muotoilija (AMK)

Goman Ljuba, Lahti

Konttinen Tatu-Teemu, Helsinki

Leivo Anton, Helsinki

Leskinen Taru-Orvokki, Turku

Malila Mikael, Helsinki

Molin Toivo, Lahti

Nikander Pancho, Lahti

Yli-Suvanto Heidi, Oulu

Ylärakkola Aino, Ummeljoki                    

Viestinnän koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä medianomi (AMK)

Ampuja Eliisa, Lahti

Hölttä Heidi, Vantaa

Jokinen Juha, Lahti

Järvenpää Christa, Lahti

Kantola Minna, Asikkala

Koivusalo Riina, Lahti

Kontio Riikka, Helsinki

Kumpula Hannu, Hollola

Lähteenmäki Harri, Tampere

Märijärvi Juha, Lahti

Nevalainen Sanna, Kotka

Niva Piritta

 

Sosiaali- ja terveysala

Sosiaaliala- ja terveysalan koulutus, Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutuksesta valmistui tutkintonimikkeellä sairaanhoitaja (ylempi AMK)

Koivula, Hanne, Järvelä

Pulkkinen, Taru-Tuulia, Hollola

Putkonen, Tiia, Lahti

Sosiaalialan koulutus, Lasten ja nuorten hyvinvoinnin turvaaminen koulutuksesta valmistui tutkintonimikkeellä sosionomi (ylempi AMK)

Jääskeläinen, Hanna, Kellokoski

Mylläri, Lassi, Helsinki

Nyman, Johanna, Loviisa

Tikka, Valtteri, Lahti

Unkuri, Jani, Lahti

Sosiaalialan koulutus, Lasten ja nuorten hyvinvoinnin edistäminen koulutuksesta valmistui tutkintonimikkeellä sosionomi (ylempi AMK)

Asikainen, Laura, Lahti

Hägglund, Freya, Hyvinkää

Paronen, Henni, Lahti

Pesu, Erja, Karkkila

Pohjoisvirta, Henna, Lohja

Sissonen, Laura, Kellokoski

Uimonen, Tommi, Lahti

Sosiaalialan koulutus, Sosiaali- ja terveyspalvelujen digitalisaatio ja liiketoimintaosaaminen koulutuksesta valmistui tutkintonimikkeellä sairaanhoitaja (ylempi AMK)

Mäki, Sari, Hämeenlinna

Peltomäki, Julia, Helsinki

Salminen, Virpi, Myrskylä

Sosiaalialan koulutus, Sosiaali- ja terveyspalvelujen digitalisaatio ja liiketoimintaosaaminen koulutuksesta valmistui tutkintonimikkeellä fysioterapeutti (ylempi AMK)

Hänninen, Anu, Lahti

Degree Programme in Nursing valmistui tutkintonimikkeellä Bachelor of Health Care / Sairaanhoitaja (AMK)

Akreyi Kaveen, Lahti

Allidem Julie, Lahti

Dhakal Ranga, Nepal

Laakso Sara, Lahti

Lagat Gideon, Kenia

Muthoni Paul, Kenia

Rutich Bartholomew, Kenia

Vu Thi Ngoc Bích, Lahti

Fysioterapeuttikoulutuksesta valmistui tutkintonimikkeellä fysioterapeutti (AMK)

Heikkinen Miko, Lahti

Hirvonen Emma, Lahti

Kemppainen Lassi, Lahti

Mehtänen Henna, Tuusula

Mustonen Pauliina, Lahti

Mikkonen Tanja, Lahti

Nissinen Olivia, Lahti

Pasanen Jaana, Kotka

Salo Helena, Tammela

Sinkko Anu, Hamina

Suokas Anni, Iitti

Vuorela Annukka, Helsinki

Sairaanhoitajakoulutuksesta valmistui tutkintonimikkeellä sairaanhoitaja (AMK)

Ahola Suvi, Kangasala

Filipenko Victoria, Lahti

Forsman Annette, Lahti

Herala Virpi, Lahti

Kanniainen Jenna, Varkaus

Kelahaara Hanna, Orimattila

Kinnunen Iina, Asikkala

Klinga Hanna, Lahti

Kokko Anni, Lahti

Koljonen Laura, Lahti

Kontinen Tiina, Kotka

Kärkkäinen Aapo, Lahti

Lappalainen Aku, Lahti

Määttä Irina, Mäntsälä

Määttä Markus, Lahti

Nieminen Anton, Lahti

Närhi Jonna, Lahti

Pirilä Maria, Lahti

Polvi Katariina, Lahti

Raami Lauri, Lahti

Ranta Minna, Orimattila

Rantanen Tatu, Nastola

Reinikka Sanna, Lahti

Rentsch Elisa, Lahti

Repola Iina, Lahti

Salonen Katariina, Lahti

Silenius Essi, Vantaa

Styrman Sanna, Hollola

Suontausta Jani, Lahti

Tani Minna, Hollola

Tommiska Sari, Orimattila

Wahlsten Anne, Orimattila

Vekkeli Eevi, Lahti

Viuhkonen Tiina, Lahti

Sosionomikoulutuksesta valmistui tutkintonimikkeellä sosionomi (AMK)

Aalto Nanne, Riihimäki

Arvaja Eeva, Lahti

Asp Rainer, Lahti

Harju Sini, Pukkila

Heino Annina, Lahti

Jalava Hanna-Mari, Lahti

Jäppinen Sina, Orimattila

Järvelä Johanna, Lahti

Jääskä Pauliina, Turku

Kangaskolkka Jonna, Rovaniemi

Kettunen Tiia, Lahti

Kiviniemi Petra, Lahti

Kokkonen Jenny Anniina, Hollola

Kolari Maria, Lahti

Koskiranta Marjo, Kouvola

Kähkönen Anna, Jyväskylä

Laajoki Peppi, Lahti

Lehtinen Tino, Lahti

Lindstam Johanna, Asikkala

Lindström Roosa-Maria, Turku

Mäkelä Heini, Lahti

Mäkinen Pentti, Hollola

Nieminen Kristian, Lahti

Paavolainen Ida, Lahti

Rautava Emma, Lahti

Sipiläinen Anu Marjukka, Lahti

Sipola Katja, Lahti

Stenlund Johanna, Lahti

Timonen Saara, Koria

Virinsalo Jere, Lahti

 

Tekniikan ala

Master´s Degree Programme in Environmental Technology koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä insinööri (ylempi AMK) – Master of Engineering

Ketonen, Miia, Nummela

Master´s Degree Programme in Urban Sustainability koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä insinööri (ylempi AMK) – Master of Engineering

Ms. Alikhani, Somayeh, Espoo

Ms. Rolina, Vera, Lahti

Tekniikan koulutus, Kestävä kaupunkiympäristö koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä insinööri (ylempi AMK)

Lahti Topias, Hämeenlinna

Tommola Marja, Turku

Vuorinen Tuula, Lahti

Tekniikan koulutus, Älykäs teollisuus ja uudet liiketoimintakonseptit koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä insinööri (ylempi AMK)

Aaltonen, Harri, Lahti

Anttola, Teppo, Heinola

Mikkola, Jenni, Lahti

Tekniikan koulutus, Digitaaliset teknologiat koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä insinööri (ylempi AMK)

Manninen, Kati, Lahti

Konetekniikan koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä insinööri (AMK)

De Szejko Marko, Järvenpää

Järvinen Markus, Lahti

Laitinen Joonas, Loviisa

Mukala Joona, Kouvola

Nyström Henri, Lahti

Penttinen Roope, Lahti

Siniteräs Jarmo, Helsinki

Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä insinööri (AMK)

Jantunen Janne, Lahti

Karppinen Jyrki, Lahti

Mielonen Timo, Lahti

Rinkinen Jaakko, Lahti

Tolonen Kimmo, Lahti

Materiaalitekniikan koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä insinööri (AMK)

Järvinen Sakari, Kuhmoinen

Korhonen Marko, Lahti

Moilanen Matti, Puolanka

Packalén Ida, Järvenpää

Petuhov Viktor, Lahti

Talja Joel, Lahti

Vanhatalo Eveliina, Lahti

Puutekniikan koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä insinööri (AMK)

Tommola Sami, Hollola

Mediatekniikan koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä insinööri (AMK)

Puonti Ilkka, Lahti

Tieto- ja viestintätekniikan koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä insinööri (AMK)

Karppinen Lassi, Lahti

Kokki Topi, Lahti

Energia- ja ympäristötekniikan koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä insinööri (AMK)

Huhtanen Juuso, Järvenpää

Itkonen Veli-Pekka, Suonenjoki

Kankaala Jussi, Pukkila

Karppinen Ida, Lahti

Kostilainen Simo, Lappeenranta

Könönen Timo, Imatra

Mörttinen Ari, Lahti

Päivinen Mitja, Mäntsälä

Romo Olli, Lahti

Tarkkala Konsta, Helsinki

Ympäristöteknologian koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä insinööri (AMK)

Jäppinen Rita, Lappeenranta

Kärki Joel, Hollola

Moilanen Marisa, Lahti