Ostoskorissa
  tuotetta

Lahden ammattikorkeakoulusta syksyllä 2016 valmistuneet

19.12.2016 8:00 | Uutinen
Lahden ammattikorkeakoulusta valmistui syyslukukauden 2016 aikana yhteensä 381 opiskelijaa.
​Lahden ammattikorkeakoulusta valmistuu tutkintopäivänä 19.12. yhteensä 52 ammattikorkeakoulututkinnon suorittanutta opiskelijaa ja 21 ylemmän ammattikorkeakoulututkinnon suorittanutta opiskelijaa. 

Aiemmin syyslukukauden aikana on valmistunut yhteensä 272 amm​attikorkeakoulututkinnon suorittanutta opiskelijaa ja 36 ylemmän ammattikorkeakoulututkinnon suorittanutta opiskelijaa.  

Lämpimät onnittelut kaikille valmistuneille!​
 

Tutkintopäivänä 19.12. valmistu​vat 

Liiketaloude​n ja m​atkailun ala 

Master´s Degree Programme in International Business Management valmistuu tutkintonimikkeellä Master of Business Administration, tradenomi (ylempi AMK)

Hartikainen Tiia, Lahti
Perälä Kimmo

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä tradenomi (ylempi AMK)

Andelin Ninni, Lahti
Kettunen Eijaliisa, Vantaa
Tiainen Kirsi, Helsinki
Ubaleht Jussi, Hollola

Degree Programme in International Business koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä tradenomi  (BBA)

Golubeva Anna, Petrozavodsk
Maksheeva Alexandra, Saint-Petersburg
Pogrebniak Anna, Kondopoga
Petelina Alexandra, St. Petersburg
Tiainen Emmi, Lahti

Degree Programme in Business Information Technology koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä tradenomi (BBA)

Mr. Bao Huy, Vietnam
Mr. Doan Minh, Ha Noi
Mr. Nguyen Phu, Vietnam
Pokki Sini, Lahti
Ratia Miramaria, Lahti
Ruoho Vilma, Lohja

Liiketalouden koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä tradenomi (AMK)

Haaranen Hanna-Maija, Hollola
Henell Martina, Lahti
Hämäläinen Reetta, Lahti
Kari Niina
Ketola Juulia
Markkanen Annika, Lahti 
Metzner Jenni, Lahti
Niemi Suvi, Lappeenranta
Penttilä Matias, Tampere
Piipponen Minna, Lahti
Pirinen Tiia, Asikkala
Rinne Sanni, Lahti
Salmi Monna
Timonen Mari, Lahti 
Vesamäki Miikka, Kirkkonummi
Vikman Monica, Helsinki
Åhman Linda, Lahti

Tietojenkäsittelyn koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä tradenomi (AMK)

Valtonen Tiia, Lahti
Wallenius Jemina, Lahti

Kansainvälisen kaupan koulutusohjelma valmistuu tutkintonimikkeellä tradenomi (AMK)

Jokinen Janita, Malaga
Pakarinen Suvi, Kotka
Salmela Miisa, Lahti

Matkailu alan koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä restonomi (AMK)

Aalto Niina, Lahti

Muotoiluinstituutti

Muotoilun koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä muotoilija (ylempi AMK)

Elstelä Nora, Helsinki
Osolanus Jani, Helsinki

Viestinnän koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä medianomi (AMK)

Harala Vilja, Helsinki
Putto Tomi, Helsinki

Musiikki- ja draamainstituutti

Musiikin koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä musiikkipedagogi (AMK)

Alanko Elina, Lahti
Ilanen Laura, Helsinki
Ilén Janna, Lahti
Jääskeläinen Wilma, Lahti
Kastell Satu, Turku
Kulo Jaakko, Kerava
Partanen Hanna, Lahti
Petäjä Jenny, Lahti
Rautiainen Salli, Lahti
Ripatti Alina, Kotka

Musiikin koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä muusikko (AMK)

Hovila Leeni-Maria, Orimattila
Hyttinen Juuli, Lahti
Hämäläinen Linda, Helsinki
Knuuttila Petri, Oulu
Koivumies Noora, Helsinki
Koivuniemi Sini, Tampere
Kononen Siiri, Helsinki
Kortelahti Tuomas, Vantaa
Virtanen Kalle, Helsinki

Sosiaali- ja terveysala 

Sosiaaliala- ja terveysalan koulutus, Sosiaali- ja terveysalan kehittäminen ja johtaminen koulutuksesta valmistuu tutkintonimikkeellä sairaanhoitaja (ylempi AMK)

Räisänen Maarit, Sääksjärvi

Sosiaalialan koulutuksen, Lasten ja nuorten hyvinvoinnin turvaaminen valmistuu tutkintonimikkeellä sosionomi (ylempi AMK)

Laatunen Katja, Lahti
Moilanen Rita, Lahti
Nopanen-Raunio Tarja, Asikkala
Pekkanen Tiina, Kouvola

Kuntoutuksen koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä sosionomi (ylempi AMK) 

Koivunen Virpi, Heinola

Kuntoutuksen koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä fysioterapeutti (ylempi AMK)

Mielonen Päivi-Pauliina, Lahti 

Kuntoutuksen koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä terveydenhoitaja (ylempi AMK)

Sartolahti Pia, Hollola 

Fysioterapian koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä fysioterapeutti (AMK)

Gazdag Béla, Hollola
Grefberg Matias, Mäntsälä
Kallonen Mirva, Lahti
Korpunen Anu, Lahti
Laitinen Tiina, Kangasniemi
Lindfelt Piia, Lahti
Myllymäki Laura, Hyvinkää
Taskinen Soile, Hollola
Toivanen Riina, Lahti

Sosiaalialan koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä sosionomi (AMK)

Cederqvist Suvi, Sotkamo 
Lassila Nina, Loviisa
Ojanen Kia, Kouvola 
Rautio Pia, Lahti 
Vanha-Aho Terhi, Hollola 
Vihreälehto Kaisa

Degree Programme in Nursing valmistuu tutkintonimikkeellä Bachelor of Health Care / sairaanhoitaja (AMK)

Gustafsson Emilia, Lahti
Ms. Kobayashi Momoko
Mr. Mulu Amos, Lahti
Piekkola Sanna, Kangasala

Hoitotyön koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä sairaanhoitaja (AMK)

Harmokivi Jenni, Lahti
Halinen Tiiu, Lahti
Hietala Mia, Lahti
Junkkari Ronja, Helsinki
Kolari Laura, Lahti
Koskinen Anniina, Lahti
Kuronen Anna-Kaisa, Lahti
Mähönen Teemu, Lahti
Mäkelä Karoliina, Lahti
Oksanen Laura, Lahti
Paljakka Jonne, Mäntsälä
Piira Aliisa, Lahti
Pukki Irma, Lahti
Seppänen Johanna, Hollola
Tiainen Jonna, Lahti

Hoitotyön koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä terveydenhoitaja (AMK)

Kortelainen Virpi, Lahti
Piipari Saija, Lahti

Tekniikan ala

Degree Programme in Environmental Technology koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä insinööri (ylempi AMK)

Allen John, Georgia, USA
Nulpponen Janne, Juva
Valjakka Inga, Vantaa

Degree Programme in Information and Communications Technology koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä insinööri (ylempi AMK)

Laakso Antti, Riihimäki

Kone- ja tuotantotekniikankoulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä insinööri (AMK)

Mäkelä Veikko, Orimattila

Materiaalitekniikan koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä insinööri (AMK)

Nieminen Nea, Lahti
Saarinen Sanni, Lahti
Salminen Emma, Tampere

Mediatekniikan koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä insinööri (AMK)

Litukka Hanna Lahti

Tietotekniikan koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä insinööri (AMK)

Masuda Taiju, Lahti

Ympäristöteknologian koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä insinööri (AMK)

Arkhipushkina Marina, Lahti
Hartikainen Antti, Helsinki
Heponiemi Kimmo, Lahti
Ikäläinen Henna, Lahti
Jääskeläinen Veli-Pekka, Lahti
Kalliokuusi Taru-Tiina, Lahti
Marttila Miika, Kotka
Toivonen Mikael, Lahti
 

Aiemmin syyslukukaud​en 2016 aikana valmistuneet

Liiketalouden ja​ matkailun ala

Master´s Degree Programme in International Business Management valmistui tutkintonimikkeellä Master of Business Administration, tradenomi (ylempi AMK)

Mr. Ferhane Samir
Mr. Malik Umair, Espoo
Taimisto Riina, Lahti
Tarhonen Eeva, Lahti

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä tradenomi (ylempi AMK)

Heino Heidi, Lahti
Kauhanen Hanna-Mari, Hollola
Korteniemi Marjo, Lahti
Mattila Aku, Lahti
Rastas Iina
Rösch Anna-Leena, Hollola

Degree Programme in International Business koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä tradenomi (AMK) / Bachelor of Business Administration

Mr. Adeoje Samuel
Mr. Alvarez Franco, Diego
Mr. Cau Marco, Lahti
Ms. Doan Duong, Quang Ngai
Ms. Kerosinskaya Alena, Moscow
Laamanen Pirita, Asikkala
Ms. Nguyen Minh
Ms. Nguyen Tra My, Hanoi
Ora Essi, Turku
Ms. Udalova Anfisa, Saint-Petersburg

Degree Programme in Business Information Technology koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä tradenomi (AMK) / Bachelor of Business Administration

Mr. Liu Muxing, China
Ms. Yu, Qian
Ms. Zhang Zuoqin, Wuhan

Liiketalouden koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä tradenomi (AMK)

Alander Marika, Kärkölä
Antila Sara
Hahl Katariina 
Hakala Jenna, Helsinki
Heinonen Katja, Lahti
Hepolehto Sara, Lahti
Hämäläinen Emma, Lahti
Hännikäinen Petra, Lahti
Hänninen Oona, Lahti
Ikäheimonen Teija, Lahti
Issakainen Laura, Lahti
Jokinen Ville, Lahti
Juntunen Pipsa, Lahti
Kaartti Jaana
Katajainen Nina, Lahti
Kemppainen Jenni, Espoo
Kilpinen Annika, Lahti
Kilponen Kaisa, Lahti
Koivumäki Sari, Lahti
Koskimaa Kaisa, Lahti
Kujala Jani, Lahti
Kukila Julia, Lahti
Kumpulainen Riikka, Lahti
Kurhinen Marina, Lahti
Laitinen Hanna, Lahti
Lehtoranta Taru, Lahti
Lemmetty Laura, Lahti
Liipola Noora, Lahti
Lindholm Harri, Lahti
Linnavuori-Hakanen Pirita, Lahti
Luukkola Laura, Lahti
Lääveri Riku
Mattila Maija, Joutsa
Murto Jenna
Myllypuro Piritta, Lahti
Myöhänen Tytti-Kaarina, Lahti
Nieminen Jukka, Lahti
Nousiainen Sari-Anne, Lahti
Nyman Johanna, Lahti
Paattiniemi Laura, Lahti
Parviainen Mari, Hollola
Putkonen Vilho, Lahti
Pynnönen Kirsi, Heinola
Päivinen Toni
Rantalainen Kia, Lahti
Rantanen Veera, Lahti
Rasimus Viivi, Imatra
Ritala Tytti, Heinola
Rönkä Mari, Lahti
Salminen Juhana, Iitti
Salminen Laura, Orimattila
Savolainen Mona, Tampere
Siljander Katariina
Sipilä Linnea, Lahti
Söderlund Pontus, Hollola
Turunen Anna, Helsinki
Tuulenmäki Tanja
Virtanen Emilia, Asikkala

Kansainvälisen kaupan koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä tradenomi (AMK)

Hakanpää Amanda, Tampere
Klemettinen Jasmiina, Helsinki
Laine Ville
Marttila Noora, Helsinki
Niskanen Teemu, Mäntsälä
Pääskylä Sally, Lahti
Salminen Essi, Lahti
Savolainen Henni, Helsinki
Tikka Kata-Riina, Lahti

Liiketoiminnan logistiikan koulutusohjelma​sta valmistui tutkintonimikkeellä tradenomi (AMK)

Järvinen Lauri, Lahti

Tietojenkäsittelyn koulutusohjelmasta​ valmistui tutkintonimikkeellä tradenomi (AMK)

Kaukinen Joona
Rissanen Mika, Lahti
Saarela Taru, Urjala

Hotelli- ja ravintola-alan koulutusohjelmasta valmistui tutkinton​imikkeellä restonomi (AMK)

Aalto Anna, Turku
Hämäläinen Christian, Heinola
Lyytinen Anni, Hämeenlinna
Niitlahti Mirka, Hollola

Matkailun koulutusoh​jelmasta valmistui tutkintonimikkeellä restonomi (AMK)

Kari Mia, Helsinki
Kotialho Maiju

Muotoilu​instituutti

Media-alan koulutuksesta ​valmistui tutkintonimikkeellä medianomi (ylempi AMK)

Ansas Maria, Lahti
Holmas Saara, Espoo
Kosonen Leena
Shakya Hannamari, Helsinki

Muotoilun koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä muotoilija (ylempi AMK)

Nastase Selina, Kirkkonummi
Siipola Ville, Hämeenlinna
Tanner Petra, Ylöjärvi
Valola Marianne, Lahti

Muotoilun koulutusohjelmasta val​mistui tutkintonimikkeellä muotoilija (AMK)

Hokkanen Henri, Pylkönmäki
Huuskola Jari, Riihimäki
Kiiveri Antti, Helsinki
Neuvonen Tommi, Lahti
Niininen Markus, Tampere
Partanen Milja, Espoo
Peltonen Eemu, Helsinki
Randebrock Lea
Rapo Anni-Maaria
Viinikainen Alisa

Viestinnän koulutusohjelmasta valmist​ui tutkintonimikkeellä medianomi (AMK)

Heikkala Laura, Lahti
Heiskanen Toni, Nastola
Helotie Emil
Järvinen Marjo
Jääskeläinen Jussi, Lahti
Kiiskinen Juuli
Kotila Saana
Lemmetty Rebekka, Lahti
Piispanen Noora
Pönkkä Josefina, Lahti
Siira Sanni, Tuusula
Tikkala Aleksi, Helsinki
Vartiainen Eveliina, Hyvinkää
Ärrälä Henna-Milla, Hämeenlinna

Musiikki- ja d​raamainstituutti

Musiikin koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä musiikkipedagogi (AMK)

Arha Lila, Tampere
Englund Teija, Hautjärvi
Hukka Rosa, Lahti
Kaakko Emma, Kuhmoinen
Kasper Helena, Järvenpää
Kosola Lotta, Lahti
Liikaoja Jenni, Helsinki
Mäkelä Sara, Lahti
Nissinen Milla, Helsinki
Ovaska Johanna, Lohja
Pitkä Reetta, Jyväskylä
Virtanen Sanna, Lahti

Musiikin koulutusohjelmasta valm​istui tutkintonimikkeellä muusikko (AMK)

Näreranta Kaisa, Vantaa
Tarjanne Elsa, Espoo

Sosiaali- ja terve​ysala

Sosiaaliala- ja terveysalan kehittä​misen ja johtamisen koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä fysioterapeutti (ylempi AMK)

Selinko Susanna, Hämeenlinna

Sosiaaliala- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä sairaanhoitaja (ylempi AMK)

Naboulsi Helena, Lahti
Nikkinen Nina, Mäntsälä
Siitari Elina, Kouvola

Sosiaaliala- ja t​erveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä sosionomi (ylempi AMK)

Aaltonen Eveliina, Lahti

Sosiaaliala- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä terveydenhoitaja (ylempi AMK)

Hattunen Hanna, Hollola

Sosiaalialan koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä sosionomi (ylempi AMK)

Erikson Kirsi, Vantaa
Haimi Henna, Kouvola
Koskelainen Minna, Lahti
Kämppi Tarja, Hollola
Murto Pipsa, Hollola
Tähkänen Ville, Lahti

Degree Programme in Nursing valmistui tutkintonimikkeellä Bachelor of Health Care / Sairaanhoitaja (AMK)

Ms. Jalloh Amina
Tuikkanen Joe, Lahti
Virtanen Essi, Lahti
Mr. Zhen Zengjiang, Juuka

Fysioterapian koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä fysioterapeutti (AMK)

Frimodig Henna, Kouvola
Grönholm Taija
Hakkarainen Marja, Lahti
Horneman Ilari, Helsinki
Immonen Tero, Kouvola
Jukkara Henri, Tampere
Katajainen Jaana, Lahti
Keinonen Sanna-Mari, Hollola
Kilpikoski Juuso
Kuitunen Iris, Kerava
Lehtola Maarit, Kouvola
Mäkelä Heidi, Lahti
Paavola Sarai, Järvenpää
Palmroth Emma, Espoo
Siivonen Nelli, Lahti
Suominen Irina, Lahti
Suvanto Minna, Lahti

Hoitotyön koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä sairaanhoitaja (AMK)

Eronen Suvi, Lahti
Haikonen Outi, Lammi
Järvinen Laura, Lahti
Kivelä Emmi, Lahti
Kollani Taija, Lahti
Kukkola Petri, Lammi
Kuusela Sini-Maaria, Heinola
Laine Matti, Lammi
Lamberg Kiia, Lahti
Maidell Susanna, Lahti
Markkanen Jari, Lahti
Monto Sami, Lahti
Mäkelä Eveliina, Hollola
Nevalainen Sonja, Hollola
Nummela Laura, Lahti
Piiroinen Sini, Lahti
Pulkkinen Johanna, Hämeenlinna
Raita Jaana, Lahti
Ristanen Emmi, Lahti
Siirilä Anna-Elina
Vainioranta Johanna
Villa Noora, Tampere
Vottonen Jemina, Kouvola

Hoitotyön koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä terveydenhoitaja (AMK)

Eade Tarja, Lahti
Juvonen Suvi, Lahti
Kuusisto Sini, Huittinen
Virtanen Annika, Heinola

Sosiaalialan koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä sosionomi (AMK)

Ahtila Mikko, Lahti
Arminen Tarja, Lahti
Helistö Sini, Lahti
Järvinen Sari, Hollola
Kangas Sanna, Iitti
Karppanen Jemina, Lahti
Kuisma Henna, Heinola
Lahti Marko, Hämeenlinna
Lepistö Sanna, Lahti
Lyyra Jami, Lahti
Mäyrä Outi-Maaria, Lahti
Ollila Piia, Heinola
Raivio Tuuli, Lahti
Saarinen Jenna, Lahti
Sotnik Valerija
Toivanen Annamari, Lahti

Taideinstit​uutti 

Kuvataiteen koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä kuvataiteilija (AMK)

Riikonen Reetta, Lahti
Suomala Salla, Helsinki

Tek​niikan ala

Degree Programme in Environmental Technology koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä insinööri (ylempi AMK) – Master of Engineering

Mr. Datsa John
Mohammadi Rubaba, Afghanistan
Ms. Poutanen Susanna, Lahti

Energia- ja ympäristötekniikan koulutuksesta valmistui tutkintonimikkeellä insinööri (AMK)

Orre Sara

Kone- ja tuotantotekniikankoulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä insinööri (AMK)

Etola Janne, Päijät-Häme
Halme Aki, Lahti
Huusko Eppu, Iitti
Karvinen Aki, Lahti
Laiho Teemu, Mäntyharju
Lassila Joonas, Lahti
Niittynen Ville, Lahti
Nokkonen Mikko, Lahti

Materiaalitekniikan koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä insinööri (AMK)

Heikkinen Joni
Luoma Ville
Mäkelä Joona, Lahti
Paronen Tapio, Helsinki
Pirhonen Elli, Lahti
Rantanen Heta, Lahti
Riikonen Laura, Lappeenranta
Teivonen Antti, Hämeenlinna
Tyyskä Tatu, Porvoo

Mediatekniikan koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä insinööri (AMK)

Lääveri Iiro, Kotka
Ruotsi Niklas

Muovitekniikankoulutusohjelmas​ta valmistui tutkintonimikkeellä insinööri (AMK)

Borg Gina, Lahti
Ilola Teemu, Lahti

Puutekniikan koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä insin​ööri (AMK)

Parviainen Antti, Savitaipale

Tietotekniikan koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkee​llä insinööri (AMK)

Elyasizadeh Samrand
Hyökki Jyri, Lahti
Lähde Paavo
Metsähukala Olli
Mononen Jami
Numari Sirpa, Padasjoki
Ruotsalainen Ekaterina, Lahti
Salola Timo, Lahti
Vaittinen Ismo
Virtamäki Pekka, Heinola

Ympäristöteknologian koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä insinööri (AMK)

Eronen Anne-Mari, Lahti
Harju Siiri, Kouvola
Jussila Matti, Lahti
Kaipainen Ira, Kerava
Kanervo Maiju, Lahti
Kilponen Juho
Klutas Oskari
Lahdenperä Taru, Helsinki
Lehmusvaara Eero, Helsinki
Myllys Sharon, Orimattila
Nieminen Viivi, Orimattila
Pajunen Kyösti, Norway
Pajusalo Eirik
Pulkkanen Zaida, Espoo
Rahikkala Mikko, Hyvinkää

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​
​​​​​