Ostoskorissa
  tuotetta

Lahden ammattikorkeakoulusta syksyllä 2013 valmistuneet

18.12.2013 7:00 | Uutinen

​Lahden ammattikorkeakoulusta valmistui jälleen uusia asiantuntijoita 18.12. Lämpimät onnittelut kaikille!

Liiketalouden ala

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä Tradenomi (ylempi AMK)

Nikkola Jonna, Lahti
Tuulivirta Kirsi, Hollola

Master´s Degree Programme in International Business Management valmistuu tutkintonimikkeellä Master of Business Administration, Tradenomi (ylempi AMK)
Mr. Abdulkarim Mohamed, Somalia
Mr. Bedzo Prosper Gameli Kofi, Ghana
Mr. Farnalskiy Denys, Ukraina
Helppolainen Jouni, Lahti
Ms. Kateregga Kaggwa Stella, Uganda
Mr. Khoang Quoc Huy, Vietnam
Ms. Klykovskaia Irina, Venäjä
Korteniemi Tanja, Lahti
Kärkkäinen Anu, Lahti
Malinen Mikko, Lahti
Ms. Ngare Mercy, Kenia
Olenius Leena, Lahti
Ravantti Hede-Mariah, Lahti Liiketalouden stipendirahaston stipendi
 
Degree Programme in International Business koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä Tradenomi  (BBA)
Ms Do Tran Hanh Uyen, Vietnam
Häme Erkki, Lahti
Lahti Elsi, Lahti  Liiketalouden stipendirahaston stipendi
Lahti Iina, Pertunmaa  Liiketalouden stipendirahaston stipendi
Ms. Nguyen Vu Thuy Linh, Vietnam
Mr. Phan Ai Viet, Vietnam Liiketalouden stipendirahaston stipendi
Tikka Joonas, Lahti
Zimmermann Linnea, Lahti
Äijälä Laura, Lahti

Degree Programme in Business Information Technology koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä Tradenomi (BBA)
Jääskeläinen Antti, Kuopio
Ms Zarva Alina, Romania Liiketalouden stipendirahaston stipendi
 
Liiketalouden koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä
Tradenomi
Ailama Kirsi, Lahti  Liiketalouden stipendirahaston stipendi
Aspinen Elina, Tampere  Liiketalouden stipendirahaston stipendi
Blinnikka Joonas, Joensuu
Etu-Sihvola Anu, Lahti
Helén Aapo, Lahti
Hirvonen Outi, Orimattila
Kanervo Tuija, Lahti
Koivunen Teemu, Lahti
Korjo Anni, Helsinki
Korkeamäki Riikka, Lahti Liiketalouden stipendirahaston stipendi
Könönen Maarit, Lahti
Laukkanen Paavo, Lahti
Lavia-Kuitunen Seija, Joutsa
Leppänen Eero, Lahti
Mäkinen Pauliina, Lahti
Määttä Taina, Hollola
Niemelä Nelli, Helsinki
Paulasaari-Salonen Päivi, Lahti
Pinonummi Tarja, Nastola
Pirkkalainen Markus, Lahti
Rytkönen Kalle, Nurmijärvi
Rytkönen Mira, Orimattila Liiketalouden stipendirahaston stipendi
Rämö Maija, Lahti
Salokoski Tarja, Orimattila
Siitonen Marjo-Riitta, Nastola
Sirviö Outi, Nastola
Suominen Hanna, Nastola
Tanhuanpää Salla, Lahti
Tauriainen Noora, Heinola
Tiikkaja Petri, Lahti
Toura Eveliina, Helsinki
Turunen Ulriika, Lahti  Arpo Heinosen stipendi
Vainio Markku, Lahti
Virtanen Janna, Lahti

Tietojenkäsittelyn koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä Tradenomi
Juhonen Niklas, Lahti
Korhonen Sanna, Nastola
Laine Jan, Lahti  Arpo Heinosen stipendi
Nykänen Risto-Pekka, Lahti
Rantanen Esa, Padasjoki Liiketalouden stipendirahaston stipendi
Riski Jani, Lahti
Romppanen Iiro, Lahti
 
Kansainvälisen kaupan koulutusohjelma valmistuu tutkintonimikkeellä Tradenomi
Jokinen Tuuli, Hyvinkää  Liiketalouden stipendirahaston stipendi
Korhonen Emilia, Hämeenlinna Liiketalouden stipendirahaston stipendi
Liukkonen Jenni, Mikkeli
Raivio Juulia, Savonlinna
Salmela Essi, Lahti
Takala Maiju, Kittilä
Taskinen Petrus, Lahti
Teutari Aku, Lahti
Liiketoiminnan logistiikan koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä Tradenomi
Loiske-Korpela Eeva, Kotka
Salenius Sirpa, Lahti  Liiketalouden stipendirahaston stipendi
Sihvonen Riikka, Lahti
Siuko Kirsi, Ylöjärvi
 

Matkailun ala

Hotelli- ja ravintola-alan koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä restonomi (AMK)
Arasola Timo, Lahti   
Kotiranta Minna, Lahti  
Kyrö Anna, Tampere 
Liikamaa Milka, Lahti   
Lilja Tiia, Orimattila   
Penttinen Tiina, Lahti   
Pöyhönen Lauri, Lahti   
Saviranta Armi, Turku  
Sievälä Marjatta, Urajärvi 
Ukskoski Anna, Lahti   
Vihervuori Satu, Lahti   
Viinamäki Elina, Lahti
 
Matkailun koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä
restonomi (AMK)
Almark Anniina, Lahti     
Apiainen Ann-Mari, Hämeenlinna  
Hölli Teemu, Sahalahti 
Karhu Johanna, Lahti  
Kauppi Viena, Lahti 
Kivivainio Tanja, Hämeenlinna 
Kuukka Minni, Tampere 
Mäkinen Sofia, Lahti 
Peltonen Anne, Lahti  
Pyyhtiä Milla, Lahti
Riipi  Hilla, Helsinki
Ruissalo Fanni, Helsinki 
Siltala Eeva, Lahti  
Tervonen Tanja, Lahti  
Toivola Heli, Turku  
Vesanen Birgitta, Lahti 
Virtala Susanna, Vantaa  
Voutilainen Hanna, Asikkala
 
Palveluliiketoiminnan koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä restonomi (ylempi AMK)
Lempiäinen Elina, Somero
Turunen Niina, Heinola 
 

Muotoiluinstituutti

Degree Programme in Interior Design koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä muotoilija (YAMK)
Kuhanen Julia Lahti
 
Muotoilun koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä muotoilija (YAMK)
Änkilä Katja  Kauniainen
 
Muotoilun koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä muotoilija (AMK)
Aalto Ronja  Helsinki
Dahm Martina Vihti
Ekosaari Ville-Valtteri Jämsä
Huurrekorpi Annika Espoo
Juntunen Katja Helsinki
Kukkola Anna Helsinki
Kämäräinen Pipsa Tampere
Lagus Tia  Helsinki
Mäkelä Heidi  Lahti
Rantanen Kukka Tampere
Vajavaara Heta Helsinki
Virkkunen Aino-Maaria Tammela
Ylönen Iida  Hyvinkää
 
Viestinnän koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä medianomi (AMK)
Lakso Eveliina Espoo
Mettälä Anna-Maija Lahti (aikuiskoulutus)
Mikkonen Elisa Helsinki
Räsänen Oona Hämeenlinna
Seppälä Aku Helsinki
Virtanen Jenni Lahti
Viskari Oona-Maria Helsinki
Vuoti Aino-Maria Lahti
 

Musiikki- ja draamainstituutti

Musiikin koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä musiikkipedagogi (AMK)
Hietava Maria, Helsinki
Ilkka Päivi, Lahti LAMKin stipendi
Kobayashi Hiromitsu, Lahti LAMKin stipendi
Kullström Stella, Loviisa
Ojanen Jolanda, Lahti LAMKin stipendi

Musiikin koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä muusikko (AMK)
Jalkanen Anna-Maija, Helsinki LAMKin stipendi
Manninen Kirsti, Helsinki
 

Sosiaali- ja terveysala

Kuntoutuksen koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä
fysioterapeutti (ylempi AMK)
Gustafsson Marjo, Hollola
Kuntoutuksen koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä
sairaanhoitaja (ylempi AMK)
Sahiluoto Tuula, Lahti

Sosiaaliala- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä sairaanhoitaja (ylempi AMK)
Aalto Maarit, Kouvola
Kuuluvainen Heli, Heinola
Leikas Hanna, Hollola
Vastamäki Marjut, Järvenpää

Sosiaaliala- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä terveydenhoitaja (ylempi AMK)
Komulainen Hanna, Lahti
Lintukangas Hanne, Iitti

Fysioterapian koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä fysioterapeutti (AMK)
Heininen Mariliisa, Lahti
Ilmonius Carita, Lahti
Junttila Miia, Lahti
Karplund Riikka, Heinola
Lahti Aliisa, Lahti
Lehtinen Lotta, Lahti
Patomo Mariia. Lahti
Pellava Emmi, Lahti
Teittinen Tiina, Lahti
Vanhatalo Jenna, Lahti
Viljaniemi Niina, Lahti
Virta Päivi, Lahti

Sosiaalialan koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä sosionomi (AMK)
Finne Teija, Orimattila
Grönholm Nina, Forssa
Harinen Maija, Lahti
Heinonen Pauliina, Padasjoki
Kaija Asko, Orimattila
Kokkonen Sanna, Lahti
Kopra Marketta, Lahti
Kukkamaa Päivikki, Lahti
Lamminpää Johanna, Asikkala
Lehtimäki Anssi, Lahti
Leinonen Jussi, Lahti
Leinonen Saara, Lahti
Pulliainen Rauha, Lahti
Sirkka Anne, Lahti
Taulo Heidi-Maaret, Lahti

Hoitotyön koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä sairaanhoitaja (AMK)
Alanne Jaana, Kärkölä
Behm Laura, Lahti
Bergström Fransesca, Vantaa
Heinonen Leila, Lahti
Hopiavuori Sirpa, Helsinki
Karila Tiia, Orimattila
Kemppainen Heidi, Nastola
Laine Rebekka, Kotka
Leppänen Minna, Lahti
Lipponen Anne, Vantaa
Naboulsi Helena, Lahti
Norrbacka Anni-Sofia, Hollola
Nylund Pauliina, Padasjoki
Oikarinen Tiia, Lahti
Parkkonen Pia, Lahti
Pärssinen Anssi, Lahti
Ronimus Reetta, Iitti
Suurkukka Terhi, Kouvola
 
Hoitotyön koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä terveydenhoitaja (AMK)
Alatupa  Mirka, Lahti
Itämäki Heta, Lahti
Kalliola Anna, Lahti
Marjomäki Katja, Helsinki
Räbina Marita, Espoo
Vesaaja Jonna, Hollola
 

Tekniikan ala

Mediatekniikan koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä insinööri (AMK)
Virtanen Jere, Lahti
 
Tietotekniikan koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä insinööri (AMK)
Mr. Berdiaev Alexandr, Lahti
Mr. Zhou Yu Gang, Lahti
Kelkka Henna, Lahti        Arpo Heinosen stipendirahaston stipendi
Lehto Olli, Hollola
Rintala Juha-Matti, Nastola
Salonen Kimmo, Lahti
Suurnäkki Jori, Lahti
Teurokoski Joonas, Helsinki
Tuominen Joona, Lahti Lahden ammattikorkeakoulun stipendirahaston stipendi
Turunen Pasi, Lahti

Puutekniikan koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä insinööri (AMK)
Nasi Olli, Sodankylä
Kahilaniemi Eero, Orivesi

Tekstiili- ja vaatetustekniikan koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä insinööri (AMK)
Kylliäinen Kati, Helsinki

Ympäristöteknologian koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Aalto Tuuli, Kerava
Arkko Henna Maria, Kangasniemi   Lahden ammattikorkeakoulun stipendirahaston stipendi
Fedorova Svetlana, Vantaa
Iisakkila Henna, Nurmijärvi
Javanainen Joni, Lahti 
Kauhanen Mirkku, Espoo, Lahden ammattikorkeakoulun stipendirahaston stipendi
Kärki Saku, Lahti
Mäkelä Juuso, Lahti
Pekkarinen Janne, Tampere
Sirviö Mika, Nastola
Taitto Aino, Lahti
Viitanen Markku, Lahti
Virtanen Ville, Tuusula
Ylitalo Hanna, Orimattila
 

Aiemmin syksyllä 2013 valmistuneet

Liiketalouden ala

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä Tradenomi (ylempi AMK)
Hyvönen Marjo, Lahti  Liiketalouden stipendirahaston stipendi
Raininko Mari, Kärkölä
Tolvanen Jenni, Mäntsälä
 
Degree Programme in International Business koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä Tradenomi  (BBA)
Ms. Bui Minh Tu, Vietnam
Ms. Do Thi Minh Chau, Vietnam
Mr. Nguyen Chanh Tri, Vietnam
Mr. Nguyen Thanh Binh, Vietnam
Ms. Tran Kim Tuyen, Vietnam
Ms. Truong Minh Thuan, Vietnam

Liiketalouden koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä
Tradenomi
Ahonen Elisa, Lahti  Liiketalouden stipendirahaston stipendi
Alanko Petteri, Lahti
Granberg Sami, Lahti
Helvilä Jesse, Lahti
Koistinen Markus, Nastola
Korkeamäki Paula, Lahti  Liiketalouden stipendirahaston stipendi
Mäkisalo Anna, Lahti
Pyykkö Linda, Lahti
Remes Milla, Lahti
Vilppola Tommi. Lahti  Liiketalouden stipendirahaston stipendi
Virtanen Jenni, Lahti
Ylikoski Emmi, Oulu
 
Kansainvälisen kaupan koulutusohjelma valmistuu tutkintonimikkeellä Tradenomi
Hämäläinen Ina, Lahti
Koponen Maiju, Lahti
Kuusemo Tiina, Vantaa
Laitinen Jonna, Helsinki
Lempinen Juulia, Lahti
Manner Tatjana, Helsinki
Pesonen Tuure, Helsinki
Tetri Anna, Lahti
Tuominen Harry, Kerava
 
Tietojenkäsittelyn koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä Tradenomi
Korhonen Timo, Lahti
Lundgren Mikael, Lahti

Matkailun ala

Hotelli- ja ravintola-alan koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä restonomi (AMK)
Eskola Piia, Hollola
Hakkarainen Ulriikka, Lahti
Järvinen Topi, Lahti
Kivineva Emmi, Lahti
Mäki Jussi, Lahti
Niskanen Tiia, Lahti
Perko Emmi, Lahti
Rautiainen Elmo, Lahti
Räsänen Minna, Kuopio
Siitonen Miina, Lahti
 
Matkailun koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä
restonomi (AMK)
Autio Katriina, Vaasa
Heinonen Krista, Vantaa
Hölsö Nina, Vantaa
Kari Niina, Lahti
Karjalainen Noora, Riihimäki
Kyllönen Riia-Maaria, Espoo
Laine Jenni, Helsinki
Mäenpuro Sini, Helsinki
Niukkanen Essi, Turku
Peltola Maiju, Iitti
Pääkkönen Mari-Tuulikki, Vantaa
Rahkonen Minna, Lahti
Siltanen Anna, Helsinki
Sjöholm Anniina, Espoo
Timonen Henna, Helsinki
Vanhalakka Pia, Lahti
Zaitseva Anna, Hollola
 
Palveluliiketoiminnan koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä restonomi (ylempi AMK)
Halvorsen Henrietta, Lahti
Hermunen Tarja, Kouvola
Kainulainen Minna, Lahti
Lähdeviiki Teija, Järvenpää
Nihtilä Tarja, Nastola
Palsio Marika, Sipoo
Salonen Eeva, Lahti
Tani Jenni, Kouvola
 

Muotoiluinstituutti

Muotoilun koulutusohjelmasta valmistunut tutkintonimikkeellä muotoilija (AMK)
Huttunen Henna  Turku 
Kreku Marko   Tampere  
Leeve Jaakko  Helsinki
Martikainen Ville  Helsinki
Mustaniemi Katja  Lahti
Parviainen Maija  Lahti
Saarenkylä Olli-Pekka  Helsinki
Shestakov Dmitri  Lahti
Shestakov Kirill  Lahti
 
Viestinnän koulutusohjelma, medianomi (AMK)
Karlsson Miika  Lahti 
Kerttula Mikko  Kärkölä
Kiuru Ari   Lahti  
Lindholm Ida Emilia  Helsinki
Lintunen Mikko  Turku
Makkonen Jere  Lahti
Mustonen Mira  Helsinki
Mäkinen-Woodson Martiina Helsinki  
Ollikainen Antti  Kauniainen 
Sipilä Erja   Helsinki  
Sundell Paula  Helsinki  
Tarvainen Taru  Forssa 
 

Musiikki- ja draamainstituutti

Musiikin koulutusohjelma muusikko (AMK)
Järvi Madis, Lahti
Muhonen Jenny, Lahti
Orvasto Salla-Maria, Helsinki
 

Sosiaali- ja terveysala

Kuntoutuksen koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä
fysioterapeutti (ylempi AMK)
Knuutinen Tiina, Pälkäne
 
Kuntoutuksen koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä
sosionomi (ylempi AMK)
Purho Teija, Kuusankoski
 
Sosiaaliala- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä sairaanhoitaja (ylempi AMK)
Rantanen Eija, Orimattila
Rytkönen Millariikka, Porvoo
 
Sosiaaliala- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä sosionomi (ylempi AMK)
Kainulainen Sirkka-Liisa, Lahti
Kangas Johanna, Lahti
Pohjola Anna, Järvenpää
 
Fysioterapian koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä fysioterapeutti (AMK)
Grönlund Rosa, Lahti
Koivuluoma Heli, Tampere
Kokko Kirsi, Porvoo
Leppäsalo Isanoora, Hollola
Marttinen Ritva, Hollola
Mäkelä Riikka, Hyvinkää
Nurminen Pauliina, Kuusankoski
Nyrhivaara Henna, Halkia
Pylvänen Maarit, Lahti
Tikkanen Anni, Lahti
Tyynelä Roope, Lahti
 
Hoitotyön koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä sairaanhoitaja (AMK)
Antamaniemi Senni, Lahti
Arola Maria, Lahti
Halmekoski Tiia, Lahti
Huttunen Elina, Lahti
Korhonen Kati, Kausala
Lehtinen Eveliina, Lahti
Luumi Vuokko, Lahti
Lyyhelä-Mäkinen Sini, Nastola
Lääperi Tuija, Asikkala
Malm Päivi, Lahti
Mäkinen Aino, Lahti
Nokelainen Marja-Liisa, Orimattila
Pellinen Tiina, Lahti
Oksanen Sari, Kankaanpää
Ms. Osman-Sovala Zahra, Helsinki
Poikajärvi Johanna, Lahti
Purho Elina, Lahti
Pöyskö Lasse, Lahti
Ramirez Jenna-Erica, Jyväskylä
Ms. Riabinina Ekaterina, Hollola
Saarelainen Sirpa, Lahti
Salminen Heidi, Artjärvi
Toivanen Mari, Janakkala
Turunen Niina, Järvenpää
Ms. Zhang Yihong, Lahti

Sosiaalialan koulutusohjelmasta valmistuu tutkintonimikkeellä sosionomi (AMK)
Hahl Sari, Lahti
Heikkinen Evgenia, Hämeenkoski
Jauhiainen Olga, Asikkala
Jääskeläinen Jorma, Orimattila
Kekkonen Milla, Lahti
Kettunen Sari, Kerava
Kivelä Aki-Matti, Lahti
Kohvakka Taina, Lahti
Korhonen Minna, Lahti
Koukkari Jaana, Hollola
Lilja Johanna, Lahti
Nieminen Harri, Helsinki
Nieminen Karoliina, Lahti
Pitkänen Joonas, Lahti
Ranki Minna, Kouvola
Seppälä Terhi, Pennala
Turve Heli, Heinola
 

Tekniikan ala

Degree Programme in Environmental Technology
Vesikko Ari, Lahti  Lahden ammattikorkeakoulun stipendirahaston stipendi
 
Kone ja tuotantotekniikan koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä insinööri (AMK)
Kestilä Pilvi, Lahti  Lahden ammattikorkeakoulun stipendirahaston stipendi
Mikkola Eino, Lahti
Mäkinen Jukka
Nisonen Pasi, Lahti
Pällo Tomi, Lahti

Puutekniikan koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä insinööri (AMK)
Uotila Joonas, Lahti

Tekstiili ja vaatetustekniikan koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä insinööri (AMK)
Järvinen Janne, Helsinki
Lamminen Annika, Uusikaupunki
Nahari Niilo, Lahti
Suhonen Heini, Lahti
Wong Jim, Lahti

Tietotekniikan koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä insinööri (AMK)
Holmbert Karri, Tampere
Lindholm Niko, Lahti
Moilanen Jaakko, Lahti
Murtomaa Jussi, Lahti   
Nummela Janne, Lahti
Paju Erno, Kouvola
Sarén Jussi, Orimattila
Seppälä Aleksi, Lahti
Varis Juha-Pekka, Lahti  Lahden ammattikorkeakoulun stipendirahaston stipendi
Viertola Juha-Matti, Lahti

Ympäristöteknologian  koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä insinööri (AMK)
Alexandrova Inna, Riihimäki
Anttila Anna-Kaisa, Tampere
Heinonen Henri, Lahti
Huhta Suvi-Hannele, Nastola
Jylhä Mirva, Lahti
Kachulene Anastasia, Riihimäki
Kukkonen Katrina, Lahti
Lappi Joni, Lahti
Lindfors Mona, Lahti
Pekkarinen Jouni, Lahti
Siitonen Joonas, Lahti
Siltanen Heidi, Helsinki
Tapio Jukka-Pekka, Lahti
Terävä Iiris, Lahti
Toivonen Kirsti, Ylöjärvi

Muovitekniikan koulutusohjelmasta valmistui tutkintonimikkeellä insinööri (AMK)
Kymäläinen Timo, Lahti